KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 15418028
nr 1541 8028
Yngve Berg
(1887-1963), Sverige
Träsnitt, Jona och valfisken. Signerad, numrerad 48/50, daterad 1952 cm, yttermått inklusive ram: 86x62 cm
Yngve Berg, svensk bildkonstnär född 1887, död 1963.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 maj 2023
kl 19:17:14
21/5 18:39:52